40 lat doświadczenia na rynku

ekoinstal - Firma godna zaufania

Początki firmy sięgają roku 1979. Założycielem rodzinnego przedsiębiorstwa jest Tadeusz Kliś.

Rzemieślniczy zakład zajmujący się instalacjami i sieciami sanitarnymi zatrudniał 2 pracowników i wykonywał głównie instalacje centralnego ogrzewania w domach jednorodzinnych.

Bardzo szybko rozrósł się i rozszerzył swoją działalność o sieci gazowe wykonując w przeciągu kilkunastu lat setki kilometrów gazociągów z rur stalowych oraz HDPE głównie na terenie byłego województwa nowosądeckiego, przyczyniając się do rozpowszechnienia sił tego ekologicznego paliwa na terenie wielu gmin naszego regionu (Nowy Sącz, Tymbark, Lubień, Rabka, Korzenna, Nowy Targ).

Firma jednocześnie zajmowała się wykonawstwem w dziedzinie systemów grzewczych i instalacji sanitarnych. Działalność ta kontynuowana jest do dziś poprzez wykonawstwo, fachowe doradztwo, serwis oraz działalność handlową - hurtową i detaliczną.

Sklep przy ulicy Zdrojowej 14 w Nowym Sączu, działa na rynku nieprzerwanie od roku 1994. Przez wiele lat działalności firma Eko-Instal wykonała setki instalacji oraz kotłowni w różnego rodzaju obiektach - zaczynając od niewielkich mieszkań kończąc na pensjonatach, hotelach, szpitalach, szkołach czy budynkach wielorodzinnych.

W 1992 roku w życie przedsiębiorstwa włączyli się synowie założyciela. Wtedy to również pojawiła się nazwa i znak towarowy Eko-Instal. Od tego momentu jednoosobowa firma została przekształcona w spółkę cywilną. W latach dziewięćdziesiątych działalność firmy wyszła poza granice regionu i kraju. Firma wykonywała wiele dużych kontraktów na terenie Warszawy, a także prestiżowe zlecenie na wykonanie instalacji sanitarnych i grzewczych w nowobudowanym Konsulacie Generalnym RP w Kalininigradzie w Rosji.

Region warszawski to także działalność związana z termomodernizacją budynków wielorodzinnych wykonywaną głównie na zlecenie spółdzielni mieszkaniowych i wspólnot. Firma wykonała dziesiątki tysięcy metrów kwadratowych elewacji w technologii lekkiej-mokrej.
W podwarszawskiej gminie Piaseczno znajduje się siedziba firmy wraz z hotelem dla pracowników obsługująca zlecenia na terenie mazowsza.

Nasza oferta obejmuje usługi
i działalność handlową

EKOINSTAL

Nasza oferta obejmuje usługi i działalność handlową (hurtowa i detaliczna) m.in. w zakresie:

  • kompleksowego wykonawstwa z zakresu instalacji sanitarnych - centralnego ogrzewania, wody użytkowej, kanalizacji i gazu
  • kompletne instalacje solarne - kolektory słoneczne - płaskie i próżniowe
  • sprzedaż materiałów instalacyjnych, kotłów grzejników...

Pełna oferta